Banner

Marin temalı banyolar deniz tutkunları için harika bir dekorasyon seçimidir...

Biten bir yazın ardından aklı sahillerde, masmavi denizlerde kalanlar için iyi bir fikrimiz var! Evinizin bir köşesini marin tarzı dekore ederek iyot kokusunu kışın bile içinize çekebilirsiniz. Mevsimsel geçişlerden etkilenmemek için, bu temaya en uygun yer banyonuz!

Dekorasyonda Marin Teması

Amerika’nın doğu kesimlerindeki adalarda ortaya çıkmış olan bu dekorasyon tarzı, New Port Style olarak da biliniyor. Marin teması nedir diye soracak olursanız, gemilere ve denize ait tüm unsurların yaşam alanlarına taşınması olarak özetlenebilir. Bu tarzın karakteristik renkleri mavi, beyaz ve krem rengidir. Mercan kırmızısı detaylarda tercih edilebilir. 

Marin Tarzı Banyolar

Marin teması yazın evin her köşesinde kullanılabilir. Ama suyla her daim ilişkili olan banyolar dört mevsim en doğru seçimdir. Banyonuzu marin tarzında dekore etmek için aşağıdaki püf noktalarından yararlanabilirsiniz.

  • Banyonuzdaki seramiklerin, duvarların ve zeminin açık renk olmasına özen gösterin.
  • Yer döşemelerinde su geçirmeyen ahşap rengi laminat parke, banyo dolaplarında doğal ahşap malzeme kullanın.
  • Marin temasının vazgeçilmezi mavidir. Banyo dolabı kapaklarında ve banyo tekstili ürünlerinde mavinin tüm tonlarını kullanın. Bu tonları beyaz, krem ve mercan kırmızısı ile kombinleyin.
  • Bornoz, havlu gibi banyo tekstili ürünlerinde keten ve pamuklu kumaşları tercih edin.
  • Dekorasyonu güçlendirmek için halat, dümen, deniz kabuğu, çapa ve inci gibi aksesurlar kullanın. Mesela dümen şeklinde bir banyo aynası yaptırın.
  • Aydınlatma ürünlerinde temaya uygun olarak deniz feneri formundaki tasarımlar hoş durabilir.
  • Duşakabin camında ya da duş perdesinde su damlası deseni marin tarzına uygun olacaktır.
  • Denizyıldızı, denizatı, istiridye ve balık figürlü sabunluklar, banyo setleri, klozet ve paspas takımları kullanın.
  • Çamaşır sepeti, deterjan kutusu veya çöp kutusu kapaklarında halat kullanarak özgün bir tasarım yaratabilirsiniz.

Editörün Notu:

Denizden ilham alan bu dekorasyon tarzı ferah bir ortam yaratır. Bu nedenle banyonuzu dekore ederken çok fazla renk kullanmayın. Marin tarzının ana renklerini kullanmanız ve arada mavi-beyaz çizgilerle hareket sağlamanız yeterli olacaktır.