Banner

Sonbahara yakışır bir dekorasyon için doğanın renklerinden ilham alın.

Sakinliğin, dinginliğin, kendine dönüşün, eve dönüşün mevsimidir sonbahar. Güz mevsimiyle birlikte ağaçlar kurumuş yapraklarını döker, yağmurlarla canlanan toprak bereketli günlere uyanır. Doğanın bu müthiş değişimi ev dekorasyonunda bize harika bir ilham kaynağı olabilir. 

Evde Sonbahar Etkisi Yaratacak Öneriler

Hareketli bir yazın ardından evde dinginliği yakalamanın tam zamanı! Sonbahara yakışır bir dekorasyon için doğanın renklerinden, güzelliklerinden ilham alın. Dökülen yapraklar, kurumuş dallar, yeşilden sarıya ve kırmızıdan kahverengiye uzanan geniş bir renk skalası… 

  • İşe duvar boyalarınızı yenilemekle başlayın. Duvar boyası olarak toprak, hardal yeşili ve bej renklerini kullanabilir; sarı, kırmızı, turuncu ve fıstık yeşili tonlardaki objelerle sıcak bir atmosfer yaratabilirsiniz.
  • Duvar boyanızı değiştirmek istemiyorsanız, aynı etkiyi sağlamak için odanızın belli bir duvarını kağıtla kaplayabilir ya da renkli kanvas tablolarla süsleyebilirsiniz.
  • Koltuklarda ketenlerin yerine kadife kumaşları tercih edebilirsiniz. Kahve tonlarındaki koltuklarda renkli kırlent yastıklar kullanabilir, koltuk kılıflarını değiştirmek istemiyorsanız koltuk örtüleri ve şallarından destek alabilirsiniz.
  • Salona dinamizm katmak için ikili berjer koltuklarınızı sarı ve yeşil tonlarında seçebilirsiniz. Dekorasyon stilinize uygunsa renkli deri döşemeler hoş bir etki yaratacaktır.
  • Sonbahar vurgusunu destekleyecek bir unsur da ahşaptır. Mobilyalarda, dresuarlarda, yemek masasında ahşabın sıcaklığından yararlanın.
  • Sıcacık bir ev için yazın kullanmadığınız bol tüylü halıları, yollukları, kilimleri yeniden serin.
  • Mevsime uygun olarak gardırobunuzu yeniden düzenleyin. Vakum torbaları, çekmece içi düzenleyiciler, çok amaçlı hasır ve renkli dekoratif kutular çok işinize yarayacaktır.
  • Ev aksesuarıyla dekorasyona renk katın. Kurumuş yaprakları, meşe palamudu, ceviz ve kozalakları cam mumlukların içinde harika birer dekoratif objeye dönüştürebilirsiniz.

Editörün Notu:

Sonbahar ruhuna uygun, içinizi ısıtacak bir öneri daha! Dinlenme koltuğu ve renkli koltuk şalları sonbahar yağmurlarında koltuğunuza kurulup film seyrederken, bitki çayı eşliğinde kitabınızı okurken keyfinize keyif katacak hoş detaylardır.