Banner

Yatak odasında romantik bir hava yaratmak için birkaç küçük dekoratif dokunuş yeter!

Yatak odası günün yorgunluğunu, stresini üzerinizden atacağınız, huzur bulacağınız bir mekân. Hiç şüphesiz, evin en özel köşesi. Bu nedenle yatak odası dekorasyonunda huzur, rahatlık ve romantizm başrolde olmalı. 

Yatak Odası için Romantik Öneriler

Romantik bir yatak odası düzenlemek için illa Sevgililer Günü’nü beklemeyin! Birkaç küçük dekoratif dokunuşla yatak odanızda her zaman romantik bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Renk Kombinasyonları
  • Önce dekorasyona hâkim olacak renkleri seçmelisiniz. Pudra tonları, açık maviler, açık yeşiller, uçuk pembe-bej, lila-beyaz kombinasyonları hem zarif hem de romantik renklerdir.
  • Romantizm denince akla kırmızı gelse de yatak odanızın duvarlarını kırmızıya boyamayın. Tek bir duvarda bordo ve kiremit tonlarına yönelebilir, onları bej ve nötr renklerle kombine edebilirsiniz.
  • Yatak odanız pudra, lila, krem ya da beyaz tonlarındaysa bir köşede mor kadife bir josephine koltuk kullanın. Şık ve romantik duracaktır.

Dekoratif Fikirler
  • Yatak başını şık bir duvar nişi içinde gizlemek hoş durabilir. Niş içinde küçük spotlar ya da duvarda mum aplikler kullanabilirsiniz.
  • Pencerelerde ışığı geçirmeyecek güneşlikler, şık tüller, ipek kuşaklar kullanın. Ahengi yakalamak için yatak örtünüzle perdenizi aynı desenli kumaştan seçebilirsiniz.
  • Vintage tarzı seviyorsanız cibinlik kullanabilir; yatak örtülerinde, kırlent yastıklarda dantel detaylara ağırlık verebilirsiniz.
  • Yatak odanızda bol tüylü halılar kullanabilir, dağınıklığı yatak ucunuza koyacağınız dekoratif bir sandık içinde gizleyebilirsiniz.

Şık Detaylar
  • Detaylar dekorasyona renk katar. Yatak odanızda kullanacağınız şık bir giyinme paravanı bile romantik bir etki yaratabilir.
  • Romantizmi harekete geçirecek bir unsur da hoş kokulardır. Yatak odanızdaki komodin veya dresuarın üzerine büyük kokulu mumlar, tealightlar, tütsüler, kurutulmuş çiçekler ve kokulu masaj yağları koyabilirsiniz.

Editörün Notu:

Bu değişimi yaratırken eşinizin de dekorasyon zevkini dikkate almanızı öneririz. Sizin için romantik sayılabilecek bir renk, bir detay onun hoşuna gitmeyebilir. Mesela kırmızı pek çokları için aşkı çağrıştıran bir renktir, ama yoğun kullanımı bazıları için itici olabilir.